رباتیک و الکترونیک

دوره رباتیک ویرا یک دوره کامل و جامع در حوزه فنی و مهندسی است که با چهار رویکرد آشنایی دانش-آموزان با مباحث رباتیک، هوش مصنوعی، الکترونیک و برنامه نویسی کامپیوتر تعریف شده است که هر رویکرد شامل آموزش های ذیل است:

• رباتیک: مکانیک ربات، طراحی سخت افزار ربات، طراحی مکانیزم حرکتی ربات

• هوش مصنوعی: یادگیری ماشین و مدل های آن، تشخیص آماری الگو، تشخیص ساختاری الگو، شبکه های عصبی مصنوعی، الگوریتم های فرااکتشافی، ربات انسان نما.

• الکترونیک: آشنایی با انواع قطعات الکترونیک و وظایف هر یک، آشنایی با مدارات الکترونیک، نقشه خوانی، لحیم کاری، طراحی مدار.

• برنامه نویسی کامپیوتر: الگوریتم نویسی، برنامه نویسی مقدماتی، برنامه نویسی پیشرفته، برنامه نویسی میکروکنترلر.

 اول مزیت دوره  های جامع رباتیک ویرا ایجاد بستر کارآفرینی برای دانش آموزان به منظور همکاری در طراحی و تولید تجهیزات الکترونیک و رباتیک براساس آموزش های فراگرفته است که مسیر تحصیلی و شغلی دانش آموز را تعیین کرده و دانش آموز با اطلاعات و تجارب کافی رشته تحصیلی خود را در مقطع دانشگاه تعیین خواهد کرد. علاوه بر این دانش آموز در این دوره ها با نیاز روز جامعه و تطبیق آن با تخصص-های خود آشنا شده و در هر مرحله پاسخ گوی مشکلات جامعه در حوزه های فنی و مهندسی خواهد بود. همچنین دانش آموز پس از گذراندن دروه های جامع رباتیک ویرا تحت نظر اساتید هوش مصنوعی و رباتیک، الکترونیک و مهندسی کامپیوتر قادر به ایده پردازی، تولید و کارآفرینی در حوزه های آموزش دیده خواهد بود که بستر شغلی دانش آموز را در آینده فراهم خواهد کرد. همچنین اساتید رباتیک ویرا در حال تدوین دوره ساخت، تولید و برنامه ریزی بردهای الکترونیک پهباد و ربات های پرنده است که در ابتدای تابستان 99 از این ربات نیز پرده برداری خواهد شد.