درباره ما

آکادمی پرورش ذهن و نبوغ ویرا (اندیشمندان ممتاز ویرا به شماره ثبتی 22267) با نام سابق هوشمندرایان از سال 1392 فعالیت خود را در حوزه آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان آغاز کرده است. آموزش های ویرا در حالت کلی به بخش های علوم محاسباتی، علوم پایه، علوم فنی و مهندسی، علوم هنری و خلاقیت تقسیم می شوند که رشته های ارائه شده در هر بخش به صورت زیر دسته بندی می شوند:

• علوم محاسباتی: چرتکه، محاسبات ذهنی ویرا، محاسبات آسان ویرا

• علوم پایه: ریاضیات، عربی، تیزهوشان، هوش و استعداد تحلیلی، علوم آزمایشگاهی، ادبیات ویرا، جدول ضرب ویرا، پژوهش

• علوم فنی و مهندسی: رباتیک، هوش مصنوعی، الکترونیک، برنامه نویسی کامپیوتر، پردازش تصویر، بینایی ماشین، انیمیشن، ساخت بازی های رایانه ای.

• علوم هنری و خلاقیت: نقاشی، مکعب روبیک، سازه های ماکارانی

آکادمی پرورش ذهن و نبوغ ویرا به عنوان تنها مرکز در غرب کشور با ایجاد چارچوبی استاندارد در حوزه آموزش و کارآفرینی کودک و نوجوان به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزش کودکان و نوجوان شناخته می شود که بستری مطمئن را جهت کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان تعریف نموده است. آکادمی پرورش ذهن و نبوغ ویرا به عنوان تنها مرکز در غرب کشور با طراحی و تولید پک های آموزشی در رشته های چرتکه، محاسبات ذهنی ویرا، محاسبات آسان ویرا، رباتیک و الکترونیک گام مهمی را در تولیدات بومی و اشتغال زایی استان کرمانشاه برداشته است. 

اعضای هیئت علمی آکادمی پرورش ذهن و نبوغ ویرا متشکل از اساتید، نخبگان و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان می باشند که دارای مقاطع تحصلی دکتری، دانشجویی دکتری و کارشناسی ارشد در رشته-های ریاضی، مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیک، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی، ادبیات عرب و علوم آزمایشکاهی می باشند. برهمین اساس محتوای آموزشی، سرفصل دروس و تجهیزات آموزشی در رشته های مذکور بر اساس تحقیقات دانشگاهی و نتایج تحقیقاتی پایان نامه های اساتید ویرا تببین شده است که تلفیقی از دانشگاه، آموزش و پرورش، پژوهش و صنعت می باشد. اساتید ویرا با تعریف تخصص های دانشگاهی در حوزه دانش آموزی، این گروه سنی را با علوم مختلف آشنا نموده تا دانش آموزان در زمان تعیین مسیر تحصیلی و شغلی، تخصص مورد نیاز جامعه و موردعلاقه خود را انتخاب نمایند که این رویکرد موجب افزایش اشتغال زایی و کارآفرینی مبتنی بر تخصص و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری می شود.